Yeni Seat Leon Kamuflajlı Olarak Görüntülendi.

Yeni Seat Leon Kamuflajlı Olarak Görüntülendi.

Seat'ın C-Hatchback sınıfndaki modeli Lean'un piyasadaki en son kasası, markanın duraklaşan seyrinin değişmesinde önemli bir rol sahibi oldu. Bu oldukça başarılı modelin 2016 model makyajlı kasası Avustralya Alplerin'de test esnasında casus otomobil fotoğrafçılarının objektiflerine yakalandı.

Yeni Seat Leon'un kasasının makyajlanacak olmasına rağmen oldukça ağır bir kamuflaja maruz bırakılması, aracın ağırlık bakımından oldukça büyük bir güncellemeye maruz kalacağının işareti. Aynı zamanda aracın içerisinde görüntülenen dizüst bilgisayar ve jant kapaklarındaki ölçüm ekipmanları yeni Seat Leon'un motor tercihinden yapılacak yeniliğe işaret ediyor.

Orta dolaşan dedikodulara bakacak olursak yeni Seat Leon'un motor bölümünde 190 beygir gücüne sahip 1.8 litrelik TSI motor kullanılacak. Bu motora kullanılacak olan Aktif Silindir Teknolojisi (ACT), dört silindire sahip bu motorun tam güce ihtiyaç duymadığı durumlarda 2 silindirin çalışmasına imkan tanıyarak yakıt tasarrufu sağlayacak. İlk başta Seat Leon modelinde kullanılacak. Bu motorun MQB platformunda üretilen Skoda Octavia, Volkswagen Golf ve Audi A3 gibi grup şirketlere ait diğer modellerde de kullanılması bekleniyor.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor