Volvo XC90 T8 Modeli İçin İlginç Bir Reklam

Volvo XC90 T8 Modeli İçin İlginç Bir Reklam

Volvo XC90 T8, elektrikli motorunun da sağladığı yardımla 400 beygir güç üretebilen dört silindire sahip turbo motoru ile şimdiye kadar üretilen en güçlü Volvo modeli özelliğine sahip. Bu güçlü hibrit SUV modeli için yepyeni bir reklam kampanyası start veren Volvo, bu gücü nereden elde ettiğini ve nasıl kullanıldığını oldukça ilginç bir yöntem ile anlatıyor.

XC90 T8 için bir şarj istasyonu kuran Volvo, otomobili şarj etmek için ise yola oldukça özel bir platform kurdu. Platformun altına yerleştirilmiş olan içi su dolu tüpler ve yoldan geçen otomobiller sayesinde XC90 T8’in enerji ihtiyacı karşılanıyor. Platformun üzerinden geçmekte olan otomobiller tüplere basınç yaparak oluşan enerjiyi elektriğe dönüştürmüş, XC90 T8 de bu sayede gerekli olan şarjı elde etmiş oldu. Volvo ücretsiz enerji içinde yoldan geçen otomobillere teşekkür etmeyi unutmuyor.

Bu senaryonun bir reklam çalışmasından öteye gidip gitmeyeceği bilinmez ama eğer pratik olarak hayatımıza entegre edilebilirse oldukça güzel ve yeşil bir teknoloji ile enerji elde etmiş oluruz.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor