Volvo, Otonom Sürüş Opsiyonu İçin Gerekli Olan Bedeli Açıkladı

Volvo, Otonom Sürüş Opsiyonu İçin Gerekli Olan Bedeli Açıkladı

Geçtiğimiz dönemlerde otonom sürüş teknolojisini satacağını bildiren Volvo, 2021 yılında üreteceği modellere de dahil edeceği otonom sürüş opsiyonunun fiyatını paylaştı.

Otonom sürüş teknolojisine en çok yatırımı gerçekleştiren üreticilerden biri olan Volvo, yatırımlarının karşılığını alma konusunda bir hayli kararlı. Geçtiğimiz dönemde otonom sürüş teknolojilerini diğer üreticilere de pazarlayacağını açıklayan Volvo, 2021 yılında satışa sunacağı modellerde bu özelliği opsiyonel olarak sunmayı planlıyor. Premium paket olarak satışa sunulacak olan otonom sürüş opsiyonu, Volvo tarafından 10.000 dolarlık bir fiyat ile verileceği açıklandı.

Volvo CEO’su Hakan Samuelsson konu ile alakalı; Volvo, otonom sürüşün yanı sıra sürüş asistanı ve güvenlik teknolojilerinin geliştirilmesine fazlasıyla dikkatini vermiş durumda. Otonom sistemin kusursuz bir hale gelebilmesi ile birlikte Volvo sahipleri araç içerisinde rahatlıkla film izleyebilecek veya gönül rahatlığı ile istediklerini herhangi bir şeyi yapabilecek. açıklamasında bulundu. Genel olarak baktığımızda Volvo, Tesla’da yer alan otopilot sistemi gibi özgün bir sistem oluşturmayı da hedefliyor diyebiliriz. 2021 yılından sonra sunulması beklenen sistem ile birlikte kullanıcıların 10.000 dolarlık  bu ücreti ödeyerek opsiyonu  tercih edip edemeyeceği ise merak konusu.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor