Volkswagen'in Yeni CEO'su Önemli Açıklamalar Yaptı

Volkswagen'in Yeni CEO'su Önemli Açıklamalar Yaptı

Volkswagen'in yaşattığı bu skandalın bilançosu gittikçe ağırlaşıyor. Eski CEO'nun istifasından sonra, yerine gelen Volkswagen'in CEO'su Matthias Müller'in üzerinden kara bulutlar eksik olmuyor. Almanya şirket merkezinde bir takım açıklamalar yapan CEO, durumun vehametinin ne kadar kötü olduğunu gözler önüne serdi. Volkswagen'in bu skandalının sadece Volkswagen ile sınırlı kalmaması, Skoda,Seat,Porsche gibi diğer şirketlerinde etkilenmesi, gelecek olan cezanın ve maddi yükümlülüğün büyüklüğünü arttırdı.

CEO Müller yaptığı açıklamalarda şunları aktardı:
"6.5 milyar euro ceza  ödesek bile cezaların tamamını karşılamak için yeterli olmaz. Skandalın istihdama yansımaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.Bugünkü krizin etkilerinin nasıl olacağını daha bilmiyoruz. Çalışanları şirkette tutmak için elimizden geleni yapacağız."

Bu açıklamadan anladığımız kadarıyla durum iyice kötüye gidiyor. Ödenecek olan mali külfetin yanı sıra üretimin aksamaması için ellerinden geleni yapacaklarını açıklayan CEO, üretim bandında oluşacak bir sorun durumunda işin  geri dönülmez yollara gireceği açıkça belli oluyor. 

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor