Volkswagen 40’dan Fazla Modelinin Üretimini Durduracak

Volkswagen 40’dan Fazla Modelinin Üretimini Durduracak

Almanya basınında yer alan bir  habere göre, Volkswagen grubu 40’dan fazla modelinin üretimini durdurmayı planlıyor. Markanın sözcüsünün yaptığı açıklamada, model azaltma operasyonunda olacak olan otomobillerin sayısında şimdilik resmi bir bilginin olmadığı ama bazı modellerin üretiminin gelecekte kesin olarak sonlanacağı ifadesi yer aldı.

Hangi modellerde üretimin  durdurulacağı bilinmese de bu işlemin emisyon skandalından sonra ortaya çıkan yaraları sarmak için yapıldığı tahmin ediliyor.Son gelen haberler ise geçen yıl kasım ayında duyurulmuş olan ve 2.1 milyon dolarlık bir tasarruf elde edilen, VAG’ın bazı model versiyonlarında ve iç aksamlardaki çeşit sayılarında azaltmaya gitme kararını destekler nitelikte.

Birçok modelin üretiminin bitirilmesi beklenirken, aileye yeni katılacak olan modeller de bulunuyor. Normal Tiguan’a göre daha uzun bir dingil mesafesi sunan yeni Tiguan LWB ve CrossBlue önümüzdeki yıllarda Volkswagen yollarda olacak. 2025 yılına kadar ise elektrikli otomobiller üzerine dikkatini arttıracak VW’de bu hedef, milyonlarca adetlik satış rakamlarına ulaşmak.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor