Türk Tasarımcıdan LEGO Volkswagen Golf MK1 GTI Modeli

Türk Tasarımcıdan LEGO Volkswagen Golf MK1 GTI Modeli

Türk tasarımcı Hasan Kabalak,Volkswagen'in efsane olan modellerinden Golf MK1 GTI'ı kusursuz bir şekilde LEGO olarak tasarladı. 

Volkswagen Golf, kendine özgü kullanıcı kitlesiyle sahip kült bir model haline geleli uzun yıllar oluyor. Otomobil tarihinin en çok satan modellerinin arasında bulunan Golf’ün belki de gerçeğe en yakın LEGO tasarımı bir Türk tasarımcı tarafından bir ortaya çıkarıldı.

Türk tasarımcı Hasan Kabalak‘ın LEGO ideas üzerinden, LEGO tutkunlarıyla bir araya getirdiği Volkswagen Golf MK1 GTI tasarımı oldukça büyük ilgi görüyor. Birinci nesil Volkswagen Golf MK1 GTI’ı 1278 LEGO parçasını bir araya getirerek ortaya çıkaran Kabalak, başarılı tasarımıyla gerek dış gerekse iç hatlarda neredeyse kusursuza yakın bir işi ortaya çıkarmış.

Radyodan, el frenine, direksiyondan, motora, karbüratör ve koltuklara kadar Golf MK1 GTI’ın birebir tasarımını LEGO'ya aktaran tasarımcının projesinde bir adım ötesine gidebilmek için biraz desteğe ihtiyacı var. Hasan Kabalak’ın projesinin, LEGO tarafından üretilerek satışa sunulabilmesi için 10.000 oy alması gerekiyor. Eğer Kabalak’ın tasarımı belirlenen rakama ulaşabilirse tüm mağazalarda satışa sunulabilecek.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor