SEAT, önümüzdeki 10 yıl için hazırladığı yol haritasını paylaştı

SEAT, önümüzdeki 10 yıl için hazırladığı yol haritasını paylaştı

SEAT yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar da firmanın 2025 yılına kadar olan zaman zarfındaki yol haritası kamuoyu ile paylaşıldı. Bu yol haritasında göz attığımızda günümüzde büyüyen ve daha fazla gelir getirecek olan popüler segmentlere yöneleceklerini görmek mümkün.

Yetkililer  tarafından paylaşılan bu bilgilerde çok fazla detay olmasada önümüzdeki yıllarda 4 yeni modelin daha piyasaya çıkacağını aktardılar. Bu 4 yeni modelden ilkinin kompakt bir crossover olacağı aktarılırken, aracın 2016’nın ilk yarısında satışa sunulacağı bilgiside paylaşıldı.

SEAT, geri dönüşü az olan yatırımlarını azaltarak daha çok kar getirecek olan segmentlere yatırım yapacakalrının da altını önemle çizdi.Bu önlemler sayesinde yıllık 110 milyon dolar gibi bir meblayı daha çok kar getiren yatırımlara aktarabilecekler. SEAT’ın yetkililerinden Dr. Francisco Javier Garcia Sanz ise konuyla ilgili şunları söyledi: 

“Geçtiğimiz haftalarda yaşanan talihsiz olayları bir kenara bırakıp ve ileriye dönük planlara yoğunlaşlaşmamız gerekiyor. Volkswagen Grubu’nun bizim bu planımıza ve ileriye dönük stratejilerimize olan güveni tamdır. Önümüzdeki iki yılda piyasaya süreceğimiz yeni otomobillerimiz ise SEAT’ın büyümesini daha da artıracaktır.”

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor