Seat Ateca, Skoda Fabrikasında Üretime Girecek

Seat Ateca, Skoda Fabrikasında Üretime Girecek

Volkswagen Grubu’nun Çek kökenli alt markası olan Skoda, İspanyol kökenli olan alt markası Seat‘ın yeni modeli olan Ateca‘yı Çek Cumhuriyeti’ndeki Kvasiny tesislerinde üretecek.

Birkaç hafta önce resmi olarak tanıtımı yapılan ve gelecek günlerde Cenevre Otomobil Fuarı’nda kullanıcıların beğenisine sunulmak için hazır bekleyen Seat’ın ilk SUV modeli olan Ateca’yı hemen arkasından ise Skoda’nın VisionS konsept modeli ile puçlarını ortaya çıkardığı Kodiak modeli izleyecek.

Yeni Volkswagen Tiguan ve Seat Ateca’nın temelinde bulunan MQB platformu üzerinde yükselecek 7 koltuklu SUV’un adı ilk başlarda Snowman olarak geçse de yakın zamanda Kodiak olarak doğrulandı.

Bu gelişmeler sonrasında Skoda’nın üretim tesisinin yıllık kapasitesi 280,000 adet araca çıkacak ve 1,300 kişi için yeni iş imkanı doğacak. Kvasiny üretim tesisleri geçtiğimiz yılda aşağı yukarı 150,000 adet otomobil üretmişti. 2014 yılında ise rakamı 166,200 adetti. 2015 yılında ise düşüşün nedeni ise Roomster modelinin üretimden kaldırılması ve ikinci nesil Superb’den üçüncü nesile geçiş süreci olarak gösterildi.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor