Renault’un İlk Pick-up Modeli: Alaskan

Renault’un İlk Pick-up Modeli: Alaskan

Renault, geçen sene konsept olarak sergilemiş olduğu ilk pick-up modeli olan Alaskan'ın seri üretim versiyonunu kullanıcıların beğenesine sundu. Fransız otomobil üreticisinin küresel çapta çıkardığı ilk pick-up modeli özelliğine sahip olan  Alaskan yalnızca 1 ton ağırlığıyla dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Şasi tasarımında Nissan Navara'nın temeli ile fazlasıyla benzerlikliğe sahip olan Alaskan, kendine has olan ön panjuruyla tam olarka bir Renault hissiyatı veriyor. Kanatlı krom ızgara tasarımı, yine krom kaplı çıtaları, tampon korumaları ve LED farları ise dikkatleri çeken diğer detaylar. Kabin tasarımı neredeyse Navarra ile bire bir benzeyen Renault, kullanıcılara 7 inç büyüklüğünde multimedya ekranı, CD çalar, akıllı telefon bağlantısı ve 360 derece kamera sistemi gibi donanımlarda sunuyor.

Farklı pazarlarda farklı motor  opsiyonlarıyla gelecek olan Alaskan, 2.3 litre dizel motoru ile 160 veya 190 beygir güç üretebiliyor. Otomobilin ayrıca 160 beygir gücünde 2,5 litre benzinli seçeneği de bulunacak. Fiyat bilgileri şimdilik açıklanmayan Alaskan’ın Türkiye pazarında da boy göstermesi bekleniyor.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor