Opel yeni Astra TCR yarış otomobilini tanıttı

Opel yeni Astra TCR yarış otomobilini tanıttı

İçinde bulunduğumuz bu ayın başında yapılan açıklamadan sonra Opel yeni Astra TCR yarış otomobilini tanıttı.
Touring Car Racing Series'de yarışacak olan bu model pistlere özel olarak Astra Kissling Motorsport ile ortaklaşa geliştirilmiş. K kasa ve 5 kapılı Astra üzerinde yapılan değişiklikler ile geliştirilen Opel Astra TCR modeli 1200 kg ağırlık ile karşımıza çıkıyor. Aerodinamik bir gövde ile oldukça haşin bir görünüm sergileyen Opel Astra TCR ayarlanabilir ön splittere ve arka spoiler ile geliyor.

2.0 turbo motoru ile 330 beygir güç ve 420 Nm tork üretebilen yeni Opel Astra TCR modelinin bu süper gücünün dizginlemek adına ön tarafta 378 mm'lik diske ve 6 pistonlu kaliperler uygun görülürken, arka da ise 265 mm'lik  disk ve iki pistona sahip kaliperler göze çarpıyorr. Ürettiği bu muazzam gücünü yola 6 ileri direksiyon arkasındaki kulakçıklara sahip  şanzıman ile aktaran Yeni Opel Astra TCR oldukça iddialı olarak karşımıza çıkıyor.

Bireysel takımların yeni Opel Astra TCR modelini takımlarına katmak isterlerse 95.000 Euro’luk bir bütçeyi gözden çıkarmları ve önümüzdeki şubat ayını beklemeyi göze almaları gerekiyor.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor