Nissan Navara Türkiye Yollarında

Nissan Navara Türkiye Yollarında

Zorlu test sürüşlerinden çok rahat bir şekilde çıkan, ‘2016 Uluslararası En İyi Pick-Up Ödülü’nün (International Pick-Up Award 2016) sahibi olan yeni Nissan Navara Türkiye’de satışa çıktı.

Nissan’ın 12’nci nesil pick-up modeli alan ve yollardaki yerini artık alamya hazır olan Navara, yaklaşık 11 sene sonra yenilendi. Yeni beş bağlantıya sahip arka süspansiyon sistemiyle off-road yeteneklerinden taviz vermeden arka koltuklarda otomobil konforu sunmayı başaran araç, yalıtım konusunda da büyük beceriler kat etmiş. Bozuk zeminde dahi yol ve rüzgar sesini kabin içine yansıtmayan Navara, genellikle SUV sınıfında kullanılmakta olan; 4 kameralı Çevre Görüş Sistemine (AVM) sahip.

Yola tutunma konusunda oldukça başarılı olan yeni Nissan Navara, elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel (eLSD) ile güven aşılıyor. Lastik hızını sürekli olarak sensörlerle kontrol eden bu gelişmiş sistem aynı aks üzerindeki tekerleklerin birinin diğerine göre daha hızlı dönmesi halinde daha hızlı dönen tekerleğin hızını azaltmak için fren yapıyor. Bunun sayesinde yol tutuş ve viraj dengesi artarken daha güvenli bir sürüşte  sağlanmış oluyor.

Yeni Navara’nın iki ve dört tekerlekten çekişe sahip versiyonları altı vites manuel şanzımanın yanı sıra opsiyonel olarak sunulan yedi vitesli otomatik şanzımanla da satın alınabiliyor.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor