Kaslı Bir Volkswagen Golf GTI

Kaslı Bir Volkswagen Golf GTI

Volkswagen, Golf GTI modelinin yarış versiyonu olan Golf GTI TCR modelinin 3 fotoğrafını ay başında paylaşmıştı. Bu fotoğraflarda standart hali ile şık olan otomobilin yarış versiyonunun geniş tamponları ve büyük arka kanadıyla çok fazla dikkat çektiği açıkça belli oluyordu.

Güç ünitesinin Golf R’nin 4 silindirli 2 litrelik turboşarja sahip motoru olan modelde  bazı geliştirmeler yapılmış ve maksimum gücü 326 beygire ve maksimum torku 442 nm’ye getirilmiş. Otomobilin ürettiği bu gücü ise ön tekerleklere 6 ileri sıralı şanzımanla ile iletiyor.

Otomobilin fiyatı 124 bin dolar olarak bildiriliyor. Bu fiyat etiketi, GT3 sınıfı yarış otomobilleri olan 560 bin dolarlık McLaren 650S GT3 ve 427 bin dolarlık Lamborghini Huracan GT3’ün fiyatlarını göz önüne aldığımızda oldukça uygun fiyatlı olarak göze çarpıyor. Bu sezon için 20 adet üretilecek olan modelin 5 adeti teslim edilmiş.

TCR Uluslararası Yarış Serisi, diğer otomobillere nazaran ulaşılabilir önden çekişli otomobiller ile  gerçekleştiriliyor ve GTI’nin bu yarıştaki rakipleri Honda Civic, Alfa Romeo Giulietta ve Seat Leon gibi modeller. Oldukça heyecanın bulunacağı bu yarış serisinin ilk ayağı 2 Nisan’da Bahreyn’de gerçekleşecek.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor