İşte 2017 Model Audi A5 ve S5 Coupe

İşte 2017 Model Audi A5 ve S5 Coupe

2017 model Audi A5 ve S5 Coupe resmen kullanıcıların beğenisine sunuldu. Audi’nin her geçen gün biraz daha birbirine benzeyen modelleri ve bir önceki modelin üstüne oldukça az şey ekleme stratejisi bu sene de devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz seneki A5 ve S5 ile hemen hemen aynı olan 2017 model, farkını ise detaylarında ortaya koyuyor.

Genel olarak biraz daha kıvrımlı hatlara sahip olan A5 Coupe, üzerinde yükseldiği A4’ten çok daha çekici bir görüntüye sahip. Audi’nin MLB platformu üzerine geliştirilmekte olan A5 Coupe, kardeşlerinden daha çok mekanik özellikleriyle farkını gösteriyor. Her şeyden önce daha enli bir yapıya ve daha uzun aks mesafesine rağmen A5 Coupe 60 kilogram daha hafiflemiş. Daha da önemlisi ise Audi’nin sınıfında en iyisi olarak aktardığı 0,25 hava sürtünme katsayısı değerine sahip.

Dört tekerlekten çekiş sistemi ile desteklenen S5 Coupe, 6 ileri manuel ve 7 ileri çift kavramaya sahip şanzıman seçeneklerini sunuyor. 0-100 km/s hızlanmasını 4,7 saniyede tamamlayan S5 Coupe için yakıt tüketim değeri ise 7,3 lt/100 km olarak aktarılıyor.

Henüz fiyat bilgileri paylaşılmayan A5 ve S5 Coupe sonbahar aylarından itibaren satışa çıkacak.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor