Hyundai i30 Fastback'i Duyurdu

Hyundai i30 Fastback'i Duyurdu

Hyundai mevcut i30 modelinin sedan formu i30 fastback versiyonunu tanıttı. i30 fastback; arka kısma doğru alçalan tavan, yüksek arka spoyler ile 'coupe' yi andırıyor. Dış görünüşte dikkat çeken detaylardan yüksekliği azaltılan basamaklı ön ızgara geliyor. Yatay hava girişi ile motor kaputunun tasarımı dikkat çekiyor. LED gündüz farları ile birlikte etrafı koyu bir çerçeve ile çevrili full LED farlar ise modelin yüz tasarımındaki farklılıkları yansıtmakta. 

i30 Fastback'in yerden yüksekliği 1.425 mm, uzunluğu ise 4.455 mm. Model 12 farklı gövde rengi seçeneği ve 3 farklı iç mekan alternatifi sunacak. Aracın, sınıfının en yüksek güvenlik standartlarından; otonom acil frenleme, sürücü dikkat uyarısı, otomatik uzun farlar ve şerit takip yardımı ile satışa sunulacağı konuşuluyor. Ayrıca; 8" dokunmatik ekrana sahip eğlence sisteminde Apple CarPlay ve Android Auto destekleri de mevcut. Bu sistem üzerinden hava durumu, trafik, hız kameraları bilgilerine ulaşılabilirken, çevrimiçi aramalara da olanak tanınıyor. Hyundai bu fonksiyonlardan 7 yıl boyunca ücretsiz destek vereceğini açıkladı. i30 Fastback son dönemde yaygınlaşan, akıllı telefonlar için "Qi" standartlarına sahip kablosuz şarj etme fonksiyonuna da sahip olacak.

Motor seçeneği olarak; 120 HP güce sahip 1,0 lt'lik T-GDI 3 silindirli motor sadece sadece 6 ileri manuel şanzıman ile sunulacak. 140 HP güç üreten 1,4 lt'lik T-GDI 4 silindirli motor ise hem 6 ileri manuel hem de 7 ileri vitesli otomatik şanzıman seçeneği ile kombine edilebilecek. Dizel seçeneği olarak yeni geliştirilen 1,6 lt'lik 4 silindirli motor 110 HP ve 136 HP'lik 2 farklı güç seçeneği ile yer alacak. İki güç seçeneğinde de hem manuel, hem otomatik şanzıman bulunacak.

Hyundai i30 Fastback modelini Avrupa'da 2018 yılı başlamadan satışa sunmayı planladığını açıkladı.

 

 

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor