Hyundai'den Yeni Spor Konsepti

Hyundai'den Yeni Spor Konsepti

Hyundai mühendislerinin gelecekteki Hyundai otomobillerine yön verebilmek adına tüm yeteneklerini oldukça bolca sergilediği RM ailesine yeni üyeside katıldı. RM16 N isimli konsept otomobil modeli, asıl amacı bu olmasa da seri üretime en yakın spor otomobil görünümüne sahip.

Güney Koreli şirketin RM projesi, seri üretime girecek olan otomobillerin mekanik açıdan takibini gerçekleştirmek için, yeni motorları denemek ve araştırma-geliştirme sürecinde müstakbel yeni modellerin prototipinin bir ön izlemesini yapmak gibi hedeflere sahip. 

Otomobilin geliştirilen aerdinamik yapısına yere daha yakın ve uzun burnu, daha alçak tavanı ve daha büyük hava girişleri oldukça katkıda bulunmuş. Karbon fiber ile güçlenen gövde, ayarlanabilen spoiler, elektronik diferansiyeller, ayarlanabilir egzoz supapları ve virajlarda otomatik pozisyon alan sportif koltukları otomobilin geçirdiği teknolojik evrimlerden. Kaputun altında yer alan 295 beygir güç üretebilen 2.0 litre hacimindeki 4 silindire sahip ünite bulunsa da bu otomobil elektrikli bir motor ile destekleniyor.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor