Hyundai'den Spor Elantra Modeli

Hyundai'den Spor Elantra Modeli

Hyundai, Güney Kore yerel YouTube kanalı üzerinden yayınladığı Avante Sport reklam filmi ile dikkatleri üzerine çekti. Ülkemizde ve Avrupa’da satışta olan Elantra modelinin spor versiyonu olan bu model, kompakt sedan sınıfına farklı bir soluk getirmek üzere geliyor.

Bu günlerde Hyundai'nin her ihtiyaca ve zevke uygun ürettiği otomobiller ile satışlarında ciddi bir artış elde etti. Ioniq gibi elektrikli otomobilden, markanın amiral gemisi Genesis gibi premium segmentine kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Elantra Sport çoğu gencin sahip olmak isteyeceği bir tarzda otomobil olarak tasarlanmış. Sportif tasarımı ve kaputunun altındaki 1.6 litre 4 silindirli turbosarjlı benzinli ünite, 201 beygirlik güç üretiyor ve 6 ileri manuel ya da 7 ileri DCT şanzımanla gelmesi bekleniyor.

Modelin eğlence faktörü yüksek, sıkıcı otomobillerden çok farklı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. 2017’de satışa başlanacak olan modeli ülkemizde satışa çıkar mı bilinmez ama araç göründüğü üzere oldukça sportif ve şık.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor