Hyundai’den “i” Modellerine Son

Hyundai’den “i” Modellerine Son

Koreli merkezli otomobil üreticisi Hyundai, önümüzdeki günlerde oldukça önemli bir değişikliğe imza atmaya hazırlanıyor. Markanın Avustralya’da bulunan üst düzey yöneticilerinden Scott Grant’ın da doğruladığı bilgiye göre, artık “i” kodlu isimlendirme sistemi olmayacak.

“i” isimlendirmesinin Avustralya’da başarı kaydetdiği fakat Avrupa’da ve Amerika’da sevilmediğini aktaran Grant, Avustralya’da araştırmacıların ve müşterilerin birlikte çalışarak bu sonucu  elde ettiğini söyledi. Artık bundan sonra “i” konseptinin dünya çapında ayakta durması, muhtemel olmayan bir durum.

Hyundai, aynı otomobilleri farklı ülkelerde ve pazarlarda, farklı isimler ile satmakta. Örnek olarak, markanın kompakt sınıftaki hatchback modeli Avrupa’da i30 adı altında satışta iken, Amerika’da bu model Elantra GT ismiyle satılmakta. Avrupa’da 2009 ile 2011 yılları arasında üretilmiş ix55 modelinin, Amerika’da Veracruz adı ile satılması da  bu duruma uygun başka bir örnek.

Bütün bu köklü isim değişiklerinden etkilenmeyen tek istisna model, üçüncü nesli bu senenin sonundaki Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan, i30 olacak.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor