Honda Takata Hava Yastığına Sahip Araçlarını Geri Çağıracak

Honda Takata Hava Yastığına Sahip Araçlarını Geri Çağıracak

Honda şirketi, Takata temelli ve 20 milyon hava yastığı bileşenlerini içermekte olan yeni bir geri çağırma ile gündeme gelebilir. Şimdilik Honda yetkilileri tarafından doğrulanamamış olsa da Japon gazetelerinden Nikkei bu söylentileri geçtiğimiz pazar günü haber  olarak yayınladı.

Nikkei haber için bir kaynak göstermezken, Honda’nın ortaya çıkacak olası yaralanmaların önüne geçmek için böyle bir şey yapacağı muhtemel gözüküyor.

Geçtiğimiz hafta NHTSA, Takata’nın 40 milyon adet hava yastığını değiştirmesi yönünde istekte bulunmuştu. Honda’nın Takata’nın en büyük müşterisi olduğuna göre, şirketin geri çağırma kampanyasına dâhil olacağını tahmni etmek hiçte yanlış olmayacaktır.

Uluslararası istatistiklere göre dünya çapında Takata hava yastıklarında dolayı gerçekleşen kazalarda 13 kişi yaşamını yitirdi. Tüm olaylarda ise hava yastığının parçalarındaki işlevsizlik sebebiyle sonuçlar ölümlü oldu. Kurbanların ölüm nedeni  ise kaza sonrası hava yastığından kopan ve fırlayan metal ve ya plastik parçaların sürücüye isabeti sonucu gerçekleşmesi.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor