Honda’nın Geleceğe Dönüşünün Simgesi: 2018 Honda Civic Type R

Honda’nın Geleceğe Dönüşünün Simgesi: 2018 Honda Civic Type R

Honda bugün 2018 model Civic Type R modelinin prototipini paylaştı. Honda’nın imzası niteliğinde olan Civic Type R markanın geleceğini simgeliyor.

Test sürüşleri esnasında kameralar tarafından yakalanan ve uzun süredir hayranları tarafından merak içerisinde beklenen 2018 Type R bugün resmi olarak otomobil tutkunları ile buluşacak. Honda, lansman tarihinden önce yeni nesil Type R’ın prototipi için özel bir görsel yayınlayarak, beklentileri fazlasıyla karışılayacağına dair ön gösterimini yaptı.

Seat Leon CupraRenault Megane RS ve Focus RS gibi oldukça zorlu rakipler ile oldukça zorlayıcı bir mücadele içerisinde olan Civic Type R’da her zaman olduğu gibi VTEC teknolojisindeki performans motoru görev alacak. 2.0 Litrelik 4 silindire sahip turbo motordan Honda, 400 nm‘lik tork ve 340 beygirlik güç değerlerini elde etmekte. Önden çekişe sahip 2018 Type R’da 6 ileri manuel şanzıman tercih ediliyor.

Paris Otomobil Fuarı’dan sonra Las Vegas’ta da gösterilecek olan 2018 Type R Prototype üretim aşamasından sonra ilk olarak Amerika pazarında satışa çıkacak. Henüz fiyat bilgisi bulunmayan  2018 Honda Civic Type R’ın Amerika pazarının ardından dünya genelinde satışlarına başlanacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor