Geri çağırma kervanına Opel'de katıldı

Geri çağırma kervanına Opel'de katıldı

Dünyanın üçüncü büyük otomobil devi olan Amerikalı GM'in himayesi altında yeniden hayata dönmek için 29 yeni modelli bir plan hazırlayan Opel, iki yeni küçük modelini geri çağırma kararı aldı. Direksiyonlarında bir sorun tespit edilen Adam ve Corsa modellerine servis yolu gözüktü.

Corsa ve Adam aynı sorun sebebiyle 2014 yılında da geri çağırılmıştı. Bu seferki ise o dönem tamir edilmeyen 236.000 araçtan oluşan bir geri çağırma.

Direksiyon sisteminde oluşan arızanın aracın yönlendirilmesine etki edebileceğinden dolayı geri çağırma yapıldığı aktarıldı.

Opel Türkiye Dış İlişkiler Direktörü Sinan Ulusoy, geri çağırmalar konusunda Türkiye'de satılan modellerin bu kapsama girmediğini , Adam modelinin az satan bir model olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"Corsa ve Adam modelleri için geri çağırma işlemi duyuruldu fakat bu Avrupa pazarları için üretilen modellerde geçerlidir. Türkiye'deki satılan modelleri içeren bir durum bulunmuyor. Sorun 20 dakikalık kontrol ve düzenleme ile Opel yetkili servislerinde ücretsiz giderilebilen sorun. Geri çağırma işlemi Türkiye'deki Corsa ve Adam modellerini kapsamıyor."

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor