Audi Q8 Test Esnasında Yakalandı

Audi Q8 Test Esnasında Yakalandı

Geçtiğimiz sene, yeni Q7’nin piyasaya sürülmesi ile beraber, Audi Q8 projesinin de gerçekleşeceğine dair söylentileri onaylamıştı. Günümüzde ise yeni Q8 kardeşi Q7’nin gövdesi altında gerçek dünya testlerine çıkmış halde.

Q7 üzerine yükselecek olan yeni SUV modeli kardeşine göre daha geniş ve daha uzun ölçülere sahip. Boyutlardaki bu değişimler ile birlikte yeni SUV’ye daha sportif bir görünüş kazandıracağı düşünülmekte. Bu aşamada dış görünüşde yapılabilecek değişimler ile ilgili kesin bir açıklama yapılmazken piyasaya çıkmaya hazırlanan yeni A8’le benzer bir tasarım dili kullanılması tahmin ediliyor.

Mekanik olarak küçük kardeşi Q7 ile birçok ortak parça kullanacağına neredeyse kesin gözüyle bakılan Q8’in motorları arasında Q7’de de yer alan V6, V8 motorların dizel, benzinli gibi opsiyonları bulunacak. Porsche tarafından geliştirilmiş ve 65 km elektrik ile yolculuk edebilen plug-in hybrid sisteminin ise kullanılabileceği dedikodular arasında yer alıyor.

Yeni Q8 için kesin olarak bir çıkış tarihi belirtilmedi fakat Audi’nin yeni modelinin 2017 sonunda veya 2018 yılının başında piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor