Audi’de Elektrik Devri'ne Geçiyor

Audi’de Elektrik Devri'ne Geçiyor

Gün geçtikçe artan teknoloji yatırımlarının yanı sıra Audi, hiçte beklenmeyen bir yatırım ile bizleri karşılayacak. Alman otomobil üreticisi, kendisine belirlemiş olduğu 2025 yılı hedefleri ile kafaları karıştırmış bir halde.Öyle ki Audi, 2025 yılında yapmış olduğu satışların %25’inin elektrikli otomobil satışlarından elde edileceğini öne sürüyor.

Reuters’ın gerçekleştirdiği haberine göre, Audi’nin belirlemiş olduğu üçüncü Ar-Ge yatırım bütçesini tamamen elektrikli araçlar, dijital hizmetler ve otonom sürüş alanında kullanılacak. Tabi ki bu tarz büyük bir yatırım yapmak için bazı şeylerden fedakarlık yapılmalı; Reuters’ın kaynakları, Audi’nin içten yanmalı motorlarını ve bunların performans odaklı çeşitlerine harcıyacağı bütçeyi kısacağını dile getiriyor. 

Audi’nin elektriklileşme planları üzerine yaptığı planlardaki yeni detaylar çok yakında gelecek gibi gözüküyor. CEO Rupert Stadler 20 Temmuz Çarşamba gün Münih’te, kapalı kapılar ardında 2.000’den fazla yönetici ile bir araya gelerek şirketin yeni yol haritası hakkında fikirlerini dinledi. Elbette 2.000’i aşkın yöneticinin hepsi  sus pus durmayacak ve basına bazı bilgiler sızacak.Bu bilgileri merakla bekliyoruz.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor