Alfa Romeo'dan yeni crossover

Alfa Romeo'dan yeni crossover

Tasarım grubunun başkanı olan Lorenzo Ramaciotti bagajında oturarak poz verdiği araç, yüksekliğinden anladığımız kadarıyla bir crossover modelini andırıyor. Ayrıca tek parça bagaj kapağı, düşük bagaj eşiği ve düz satıhta katlanan koltukları da pratik bir yük taşıma imkanı sunması için tasarlanmış. Ön kısmı görüntülendiği kadarıyla Alfa Romeo'nun sedan modeli Giulia'ya benzer olması ve aracın dış tasarımı hakkındaki merakları bir kat daha arttırıyor.

Markanın bu yeni crossover modelinin boyut açısında BMW X3 modelinden biraz daha büyük olması beklentiler arasında yer alıyor. Eşsiz performansı hedeflemek için oldukça fazla efor sarfeden Alfa Romeo'nun hedefi ise yeni aracının Nürburgring'e çıkardıktan hemen sonra 2017 yılında yollarda boy göstermesini sağlamak.

Hali hazırda Fiat 500L üzerinde test işlemi yapılan motorun Giulia daki motor ile benzerlik gösterdiğini biliyoruz. 2. litre turbo benzinli ve 2.2 litre turbo dizel motora Quadrifoglio versiyonunda ise 2.9 litre V6 turbbo motorun eşlik etmesi tahminler arasında yer alıyor.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor