2017 Yeni Renault Megane Sedan İçin Türkiye Çıkış Tarihi Belli Oldu

2017 Yeni Renault Megane Sedan İçin Türkiye Çıkış Tarihi Belli Oldu

Renault, C-segmentinde gerçekleştirdiği yeni model atağını Yeni Megane Sedan ile sürdürmeye devam ediyor.

Yeni Megane Sedan segmentinde tek olan, geniş panoramik elektrikli cam tavanı ile birlikte vurgulanan dinamik tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.CMF C/D platformunda bulunan Yeni Megane Sedan, gelişmiş konfor ve sürüş keyfi için üst segmentte yer alan özelliklere de sahip bir şekilde karşımıza çıkıyor.

20’den fazla ülkede satışa çıkarılacak olan Yeni Megane Sedan Türkiye’de Oyak Renault Fabrikaları’nda üretilmekte. Müşterilerin oldukça merakla beklediği Yeni Megane Sedan Ekim 2016’da Türkiye’de  satışa çıkacak.

2015 sonunda Yeni Megane HB ve 2016 Mart ayında Yeni Megane Sport Tourer’ın lansmanını gerçekleştirdikten sonra Yeni Megane Sedan, Megane ailesinin en yeni ve son üyesi olma özelliğine sahip.

Yeni Megane Sedan, Renault’nun elden geçen tasarım kimliğinin tüm özelliklerine sahip. Türkiye’de oldukça fazla tercih edilen ve efsaneleşen Megane Sedan yeni versiyonu ile yine tüketicinin beğenisini toplamak için piyasadaki yerini alacak. Otomobilin göze çarpan tasarımı, dengeli oranları ve C şeklinde uzayan LED farları ile tamlanıyor.

Yeni Megane Sedan,iç kabinde 7’’ TFT renkli dijital ekranı, 8,7’’multimedya tablet ekranı, R-LINK 2, MULTI-SENSE, Head-up Display, Eller Serbest Park Sistemi ve diğer konfor ve sürüşe yardımcı olacak birçok teknoloji ile üst segmentteki otomobillere meydan okuyor. (Aktif Acil Fren Destek Sistemi, Şerit Takip Sistemi, vb.)

Ülkeye bağlı olarak değişim gösterebilecek motor çeşitleri:

Benzinli:

5 ileri manuel vites  veya sürekli değişken (CVT) vites 1.6 lt 115 beygir
7 ileriEDC otomatik vites  veya 6 ileri manuel vites seçenekleriyle TCe 1.2 lt 130 beygir.
6 ileri vites ile dCi 1.5 90 beygir ,
6 ileri vites veya 6 ileri EDC otomatik vites kutusu seçenekleri ile dCi 1.5 110 beygir
6-ileri manuel vites ile dCi 1.6 130 beygir.

Dizel:

Yeni Megane Sedan, Türkiye’de Bursa fabrikasında üretilecek ve dünyanın dört bir tarafına tam 20’den fazla ülkede satışa sunulacak.

Yorumlar

SON HABERLER

Kıyasla
Yükleniyor